Prečo sa starať o stan? Predĺžite jeho životnosť!

Prečo sa starať o stan? Predĺžite jeho životnosť!

Stany sa pre nás stávajú vhodným spoločníkom pri dovolenke v prírode, na najrôznejších akciách či pri túrach. Dokáže nás chrániť aj proti nepriazni počasia. Preto je dôležité sa o neho aj starostlivo starať. V prípade, že si so starostlivosťou o stan dávame skutočne záležať, predĺži sa aj jeho životnosť.

Ako vybrať stan, ktorý si zamilujete?

Pri cestovaní je pre každého z nás stan veľmi dôležitým prvkom. Poskytuje nám miesto pre odpočinok. Preto by sme nemali jeho výber podceniť. Správne zvolený stan by nám mal poskytnúť pocit bezpečia, ochranu pred nepriaznivým počasím a samozrejme aj vhodné prostredie pre spánok.

Stany možno rozdeliť do dvoch základných skupín, a to na turistické a rodinné. Tým to však nekončí, aby bol výber ešte o niečo zložitejšie, môžeme vyberať medzi stany v tvare kupoly alebo v tvare akéhosi obdĺžnika. Častejšie využívané sú stany kopulovité, ktoré sa aj ľahšie skladajú. Prehľad stanov, na ktoré sa aktuálne vzťahuje výpredaj, nájdete na portále Slewik.

Rodinné stany sú síce pomerne priestranné, ale nie sú moc určené na turistiku, pretože sú menej skladné. Oceníte je však pri kempovaní s rodinou. Miesta je tu skutočne dostatok a pohodlnosť je preto zaručená. Záleží však aj na tom, koľko osôb sa v takom stanu ubytuje.

Turistické stany sú ľahké a relatívne malé. Dá sa s nimi ľahko cestovať a nie sú ani príliš ťažké. Ich hlavnou výhodou je rýchle zloženie. Oproti rodinným stanom sú aj stabilnejšie, sú ale menej pohodlné, a to vzhľadom k úžitkovému priestoru a výške.

Na čo sa zamerať?

Pri samotnom výbere stanu by nás malo zaujímať, či je stan jednoplášťový či dvojplášťový. Lepšie variantom je samozrejme viacvrstvový, pretože sa môže stať, že sa vrstva poškodí a potom by mohlo do stanu zatekať. Dvojvrstvový stan samozrejme aj lepšie odvádza vlhkosť, ktorá sa následne zráža až na vrchnej vrstve stanu.

Ďalším kritériom je aj vchod do stanu. Záleží čisto len na Vás, či chce vhod krytý, s tzv. Predsieňou, či nekrytý. Z praktického pohľadu sa ale predsienka hodí vice.

Ceny sú platné ku dňu publikovanie príspevku 22.08.

Autor: MAREK SLOVÁK

Pravidelne pre Vás vyhľadávam a na webe TOPAKCIA publikujem tipy na zaujímavé zľavy v slovenských a zahraničných internetových obchodoch. Aby Vám žiadna z akcií neunikla, odporúčam nás sledovať na sociálnych sieťach.


5,00 z 5 (2 hlasov)

Diskusia - Prečo sa starať o stan? Predĺžite jeho životnosť!

Publikované serverom TopAkcia.sk, posledná aktualizácia prebehla dňa 22. 8. 2018